Lankytinos vietos

PALANGOJE IR APLINK PALANGĄ TIKRAI YRA KĄ NUVEIKTI!

Palanga yra pats didžiausias ir populiariausias kurortas Lietuvoje, tad tiek pačioje Palangoje, tiek aplink Palangą yra daugybė vietų aplankyti ir papramogauti.

Palangos gintaro muziejus

Pačiame Birutės parko centre esančiuose didinguose rūmuose įrengtas muziejus – vienas lankomiausių šalyje.Tai vieną gausiausių pasaulyje gintaro inkliuzų ir unikumų kolekciją turintis muziejus, iš viso yra virš 30 tūkst. eksponatų.

 

Lietuvos jūrų muziejus

24 didžiuliai, modernūs akvariumai, kuriuose įkurdinta tris kartus daugiau žuvų nei iki rekonstrukcijos. Visa tai jau nuo 2017 metų pabaigos savo akimis gali išvysti Lietuvos jūrų muziejuje apsilankę lankytojai, kuriems po ketverių metų pagaliau atvertas visiškai pasikeitęs ir naujai suspindęs akvariumas, kurio didžiausia pažiba – tunelis, kuriame atsidūrę lankytojai pasijus tarsi panirę po vandeniu, mat virš galvų plauks eršketai, rajos ir kitos žuvys.

 

Delfinariumas

Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas atidarytas 1994 metais. Šis Smiltynėje įkurtas delfinariumas – vienintelis visoje rytinėje Baltijos pakrantėje. Nuotaikingi muziejaus gyventojų delfinų, jūrų liūtų ir ruonių pasirodymai kaskart sutraukia minias lankytojų, muziejuje vyksta terapiniai seansai, vaikams rengiami edukaciniai užsiėmimai.

SUSIPAŽINK SU DELFINAIS

Klaipėdos zoologijos sodas

Zoologijos sode šiandien yra apie 200 vienetų gyvūnų. Šią kolekciją sudaro per 150 rūšių, iš kurių nemažai yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas.

 

Palangos botanikos parkas

Vienas iš gražiausių, turtingiausių, geriausiai tvarkomų parkų Lietuvoje. Parko plano projekto autorius ­ garsus prancūzas architektas Edouard’as Fransua André (1840-1911), kuris kartu su sūnumi René Edouard’u André (1867-1942) kelias vasaras praleido Palangoje ir vadovavo parko įkūrimo darbams.

 

Olando kepurė

Olando kepurė – 24,4 m aukščio skardis Baltijos jūros pakrantėje, nuo kurios atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais. Nuo skardžio patogu stebėti virš jūros skrendančius paukščius.

 

Birutės parkas

Jaukus poilsis Palangoje neįsivaizduojamas ne tik be jūros, bet ir be pasivaikščiojimo vienu iš gražiausių parkų Rytų Europoje – Birutės parku. Palangos perlu vadinama ši kurorto erdvė kasmet gražinama, kad taptų dar patrauklesnė poilsiautojams.

PASIVAIKŠČIOK PO PARKĄ

Jūros tiltas

Sunku įsivaizduoti Palangą be jūros tilto – tai vieta, traukianti kiekvieną, atvykusį į didžiausią šalies kurortą. Nuo tilto atsiveria nuostabus vaizdas į kopas, gelsvą paplūdimį ir beribius jūros tolius. Čia galima pasiklausyti jūros ošimo, žuvėdrų klyksmo, o vakare patogiai įsitaisyti ant suolelių ir su Jums brangiais žmonėmis pasimėgauti paskutiniais į jūrą besileidžiančios saulės spinduliais.

 

Jono Basanavičiaus gatvė

Tai centrinė miesto gatvė. Anksčiau ši gatvė buvo vadinama Tiškevičiaus gatve ar bulvaru. 1923 m. vasarą Palangą aplankė Dr. Jonas Basanavičius. Pagerbdami tautos patriarchą, palangiškiai Tiškevičiaus bulvarą pavadino J. Basanavičiaus vardu.

 

Birutės kalnas

Vaikščiodami po vieną gražiausių Palangos vietų – Birutės parką – būtinai aplankykite Birutės kalną. Čia, buvusioje Tiškevičių dvaro žemėje, iki šiol nesunaikintas išliko šimtametis šventu laikytas Birutės pušynas, supantis 21 metrą virš jūros lygio iškilusį, legendomis apipintą Birutės kalną, nuo kurio atsiveria gražus reginys į ošiančią jūrą.

 

Palangos kurhauzas

Vieniems tai senosios ir romantiškosios Palangos prisiminimas, kitiems – jaunystės šėlsmo vieta, tretiems – ištisas vardynas. 

Antano Mončio namai – muziejus

Apsilankymas A. Mončio namuose – muziejuje įspūdį paliks ne tik meno mėgėjams, bet ir vaikams. Kodėl? Vykdant menininko valią, čia lankytojai skulptūras gali liesti rankomis!

Muzikinis fontanas

Muzikinis fontanas pramogautojus šiltuoju metų laiku stebina muzikos, šviesos ir vandens šokiu. Patinkančią melodiją, pagal kurią fontanas šoks, galima pasirinkti SMS žinute iš specialaus grojaraščio. Kasdien pramogautojai džiuginami nemokamais valandos trukmės pasirodymais.

Palangos skulptūrų parkas

Miesto centre, Vytauto ir J. Simpsono gatvių sankryžoje, įsikūręs Skulptūrų parkas ne tik traukia praeivių žvilgsnį – vasarą jis tampa ramų poilsį su šeima, mažyliais ar bičiuliais mėgstančiųjų traukos vieta.

 

Šventoji

Šventoji – kurortinė gyvenvietė Baltijos pajūryje, 12 km į šiaurę nuo Palangos centro. Gyvenvietė išsidėsčiusi Šventosios upės kairiajame krante, jai įtekant į Baltijos jūra. Tai sena žvejų gyvenvietė, kurioje archeologiniai radiniai datuojami 3000 m. pr. m. e.

 

Skulptūra „Žvejo dukros“

1982 metais kopose, ties Šventosios uosto vartais, pastatyta įspūdinga 4 metrų aukščio skulptūrinė kompozicija „Žvejo dukros“ – tai trys į jūra žvelgiančios ilgaplaukės merginos, laukiančios iš žvejybos sugrįžtančio tėvo.

Norint pagerinti svetainės naršymą, naudojami slapukai (cookies). Jų nustatymus galite reguliuoti savo naršyklėje. Naršydami toliau, sutinkate su slapukų naudojimu. Sutinku su Privatumo politika. Sutinku