Lietuvos jūrų muziejus

24 didžiuliai, modernūs akvariumai, kuriuose įkurdinta tris kartus daugiau žuvų nei iki rekonstrukcijos. Visa tai jau nuo 2017 metų pabaigos savo akimis gali išvysti Lietuvos jūrų muziejuje apsilankę lankytojai, kuriems po ketverių metų pagaliau atvertas visiškai pasikeitęs ir naujai suspindęs akvariumas, kurio didžiausia pažiba – tunelis, kuriame atsidūrę lankytojai pasijus tarsi panirę po vandeniu, mat virš galvų plauks eršketai, rajos ir kitos žuvys.

Viename akvariumų bus galima išvysti nuodingas žuvis, kurią žmogui suvalgius ar netikėtai įdūrus ištiktų mirtis. Atskirtas teminis akvariumas atskleidžia kaip žuvys sugyvena su jūrų ežiais. Norintiems ne tik pasidairyti, bet ir pagilinti žinias pagelbės stovai su kompiuterine informacija, kur bus galima rasti informacijos apie žuvis, jų rūšis.

Smalsuoliai turės galimybę akvariumo gyvenimą išvysti ir iš vidaus. Neabejojama, jog tai bus itin smagus potyris vaikams, mat po vienu iš akvariumų įrengtos specialios nišos ir įkišus galvą į sferinį išgaubimą bus galima iš arti išvysti povandeninį gyvenimą.

Akvariumai suskirstyti pagal temas, juose pristatomos vadinamosios tėvyninės žuvys, tai yra Lietuvos upėse, ežeruose, Kuršių mariose bei Baltijos jūroje gyvenančios žuvys, supažindinama su glaudžiai susijusios Šiaurės jūros povandeniniu pasauliu. Bene spalvingiausia ekspozicija koralinių rifų ir tropinių zonų akvariumuose. Septyniuose tam skirtuose akvariumuose bus galima įsitikinti, kokia spalvinga yra koralinio rifo fauna, žuvys, bestuburiai.

Pagrindinė rekonstruoto muziejaus akvariumo puošmena ir naujiena – tai 25 m ilgio perregimas akrilo tunelis. Jis įrengtas po pagrindiniu baseinu, kuriame, stebindami savo dydžiu ir išvaizda, plaukioja už Arvydą Sabonį ilgesni eršketai, siekiantys net 2,3 metro. Juos daugiau nei prieš dešimtmetį Lietuvos jūrų muziejus specialiu lėktuvo reisu parsigabeno iš Volgos žiočių. Eršketai gyvena iki šimto metų ir užauga net iki dešimties metrų.

Rytų Atlanto paprastųjų ruonių ir pingvinų baseinuose yra įrengti povandeniniai interjerai – uolos, primenančios natūralią gamtą. Šiuos gyvūnus lankytojai gali stebėti ir plaukiojančius po vandeniu per didžiulius iliuminatorius.
Akvariumas praturtintas ir dar viena, itin aktualia ekspozicija – Baltijos jūros buveines pristatančia ekspozicija „Baltijos jūra – mūsų namai“, kurioje lankytojas gali sužinoti Baltijos jūros formavimosi istoriją, susipažinti su čia žiemojančiais paukščiais, biologine įvairove, kurią lemia skirtingos buveinės.

Sužinok viską apie atsinaujinusį Lietuvos jūrų muziejų.

Daugiau informacijos: http://muziejus.lt/